Sprawa wojska polskiego

Łącznie z postanowieniem Rady regencyjnej dyskutowna jest w tutejszych kołach nadzwyczaj żywo sprawa wojska polskiego. W sprawie tej nastąpić ma, jednak nie bezpośrednio ze strony Rady regenc. parę ważnych pociągnięć które kwestyę tę miałyby popchnąć w szybszem tempie naprzód. Kwestya powrotu Legionów z Galicyi do Warszawy nie jest jeszcze dyskutowana. W każdym razie wszyscy tu sobie zdają sprawę, że utworzenie armi bez udziału Legionów nie jesi możliwe.

Sekretarz Rady regencyjnej ks. Ghełmicki jest zdecydowanym zwolennikiem natychmiastowego tworzenia armii. Tego też zdania jest podobno arcybiskup Rakowski!
Z licznych, oderwanych wynurzeń kierujących polityków należy wnioskować, że Rada regencyjna będzie stanowczo obstawać za tem, by Legiony wróciły w całości lub w części do Królestwa Polskiego.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 31-10-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.