Zaprzysiężenie Rady regencyjnej wzorowane na keronacyach królów polskich

Intronizacya Rady regencyjnej odbędzie się wedle wszelkiego prawdopodobieństwa nieodwołalnie w sobotę 27 b. m. Ceremonia ta odbędzie się z wielką uroczystością; mają być na nią zaproszeni przedstawiciele społeczeństwa z całego kraju delegaci urzędowi. Ośrodkiem uroczystości ma być: złożenie przysięgi i odczytanie z ambony odezwy regentów do ludności kraju, w kościele.
Zawiązał się już „Komitet uroczystości wprowadzenia Rady regencyjnej11. Sekretarzem tego komitetu jest dr Wacław Ostrowski.
Uroczystość intronizacyi będzie wzorowana na ceremoniach koronacyi ostatnich królów polskich.
Legiony, ściągnięte do stolicy, wezmą w tej uroczystości udział wybitny a honorowy.


W najbliższym czasie ma przybyć do Warszawy arcybiskup Faulbacher z Monachium. Przy tej sposobności ma się odbyć nieoficjalny zjazd biskupów oraz arystokracji polskiej. W kołach politycznych sądzą, że fakt powyższy ma znaczenie polityczne i pozostaje w pewnym związku ze sprawą przyszłej dynastyi w Polsce.
Arcybiskup Faulbacher oficyalnie przybywa celem wygłoszenia odczytu na temat spraw kościelnych.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-10-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.