Z Koła Polskiego.

Prezes Koła Polskiego dr. Leo zwołał prezydium Koła Polskiego na posiedzenie które się odbędzie dnia 15. bm. w sobotę o godzinie 10. przed południem w sali Rady miejskiej w Krakowie. Następnego dnia t. j. w niedzielę dnia 16. bm. o godzinie 10 przed południem odbędzie się posiedzenie plenarne Koła Polskiego w Krakowie. Jednocześnie zaprosił prezes Koła Polskiego członków Komitetu Centralnego narodowego we Lwowie oraz prezydja polskich klubów sejmowych na konferencję, która się odbędzie w sobotę dnia 15. bm. o godzinie 4 po południu wspólnie z prezydium Koła Polskiego.

 

 

Z inicjatywy prezesa Koła Polskiego odbyło się w Krakowie zebranie obywatelskie, które oświadczyło się za prowadzeniem akcji politycznej przez prezydium Koła Polskiego oraz za powołaniem przez Koło do życia organizacji do załatwiania innych czynności. Wyrażamy nadzieję, że sobotnie zebranie prezydium Koła wraz z członkami Centralnego Komitetu narodowego doprowadzi sprawę do pożądanego dodatniego rezultatu.

 

Kurjer Poznański, 14-08-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.