Polityka

Legun. — A ty, obywatelu, nie chcesz uznać 6 sierpnia za dzień świąteczny?

Obywatel. — Jabym może i chciał, ale moje freblówki-gazety nie godzą się na to. A ja, uważasz, umiem tylko tak myśleć, jak mi ono do wierzenia podają.

Mucha, 15-08-1919

Policjant. Co tu? Panowie posłowie już się rozjeżdżają z Warszawy? A Sejm?

Jeden z posłów ludowych. - A bo my to ciarachy miejskie, żeby we żniwa w mieście po próżnicy siedzieć? Gronta jakby już mamy w garści, to o tej tam agrarnej konstytucji niechta panowie sami radzą.

Mucha, 01-08-1919

Towarzysz Lewek. - Towarzyszu Muller, masz proklamacje katowickie? O

- O ja! Nie zapomniał.

- To zacznij je rozrzucać, jak tylko ruszymy. A wy, towarzysze, potrzebujecie te dwa polskie barany wpędzić do środka i pilnujcie, żeby gdzie nic zginęły, bo bez nich jaka to będzie partja komunistytyczna... polsku!

Mucha, 01-08-1919

Obszarnik. Oj, czy się tylko na podziale gruntów obszarowych zbogacicie?

Wojtek. A dyć chyba nie zubożejemy!

Maciek, 27-07-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.