Polityka

Z powodu nadchodzącej sesji sejmowej. [satyra]

(W akademji nad Wisłą).

Antek Nożemgo. - Pan poseł z parji ludowej niech się z gębą do mnie nie wyrywa i głupstw nie trajluje, tylko niech patrzy pilnie, co ja tu napisałem i uczy się gadać w Sejmie, jak na ten przykład ten pan w pierwszym rzędzie.

Mucha, 26-09-1919

Piłsudski i Paderewski.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa 2 października. (Z). Ze strony miarodajnej zapewnia;ą, że z palca wyssanemi są pogłoski o rzekomych rozdźwiękach między Paderewskim a Piłsudskim. Naczelnik państwa darzy najwiekszem nudaniem dalej premiera Paderewskiego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-10-1919

Ambasador polski w Argentynie.

Pisma warszawskie donoszą, że Ksawery hr. Orłowski został zamianowany ambasadorem polskim w Argentynie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-09-1919

Józef i Ignacy [satyra]

Józef. - Jeżeli tamtych klepek nie wolno nam przyciąć na miarę, to z całej tej balji polskiej nie będzie nic!

Ignacy. - To łatwo powiedzieć, ale w tem sęk, że ci, co dali te klepki, sami widać klepek w głowie nie mają, bo nic nie pozwolili zmienić w dawnej konstrukcji.

Mucha, 19-09-1919

Posłowie białostoccy w Sejmie Rzeczypospolitej.

Ks. poseł Dr. St. Hałho jest wielce zasłużonym działaczem na polu oświatowym i społecznym. W czasie okupacyi niemieckiej został internowany przez 3 lata w Niemczech. Poseł ziemi białostockiej J 6 z. Zmitrowicz jest dyrektorem szkoły średniej w Białymstoku i jako taki brał żywy udział w pracach na polu społecznym i oświatowym.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-09-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.