Leczenie nowotworów promieniami Roentgena.

Coraz to więcej toruje sobie drogę leczenie nowotworów promieniami Roentgena. Rozróżniamy jak wiadomo dwa rodzaje nowotworów złośliwych: raki i mięsaki. Te ostatnie występują zwykle u osób młodych i rosną bardzo szybko a na szczęście właśnie przy nich osiąga się radioterapią wcale dobre wyniki, bo według ostatnich statystyk około 33% wyleczeń t. j. niemal tyle co w radykalnych operacyach, które z natury rzeczy wywołują kalectwo np. wskutek odjecie cale) kończyny, bo operator musi zabierać tkankę daleko po za nowotworem, zaś leczenie Roetgenem wraca tkankom z powrotem ich całość.

 

Mięsaki reagują na to leczenie różnie, jedne szybko inne wolno, jedne potrzebują dawek słabych inne bardzo silnych i dlatego leczyć powinien tutaj zawsze tylko lekarz posiadający wielkie doświadczenie na tern polu, bo działanie promieni nie jest rentą dla ustroju obojętnem. Do leczenia używa siej także naświetlań mesothorem i radem.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 31-01-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.