Niebezpieczeństwa telefonu. aparaty telefoniczne są rozsadnikiem mikrobów.

Dzienniki paryskie donoszą, iż jeden z doktorów tamtejszych wykrył w receptorach telefonicznych liczne gniazda mikrobów, nierzadko bardzo niebezpiecznych. Udało się mu naprzykład wykryć bakcyle dyfteryi.

 

Wprawdzie mowa tu o telefonach francuskich, ale jest mało prawdopodobnem, ażeby nasze telefony były czyściejsze i mniej niebezpieczne. Nie należy się tem oczywiście zbytnio przestraszać, gdyż mikrobów mnóstwo mamy dokoła siebie, a jednak życie mimo to jest możliwe. W każdym razie nie zaszkodziłoby, gdyby i u nas, Jak to czynią obecnie w Ameryce i we Francyi, od czasu do czasu, a zwłaszcza w obecnym okresie epidemii, zarządzano dezynfekcyę telefonów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-10-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.