Jak będzie wyglądała wojna w przyszłości?

Jak będzie wyglądała wojna w przyszłości? W momencie, kiedy wszystkie wielkie narody zajmują się reorganizacyą swych flot, kwestya uzbrojenia na przyszłość budzi szczególne zainteresowanie. Admirał sir Percy Scot, oddał się w jednym z senzacyjnych swych artykułów studyum nad mechanizmem przyszłej bitwy morskiej i właśnie według jego jak najdokładniejszych wskazówek został naszkicowany plan bitwy morskiej, którą widzimy na powyżej zamieszczonej ilustracyi.

„Jest rzeczą pewną — oświadczył admirał Scott — że wszystkie narody przyjmą jako środek walki łodzie podwodne, miny, samoloty, torpedy powietrzne, torpedy sterowe, gazy trujące, hydroplany o wielkiej szybkości, okręty transportujące torpedy i stanowiące stacye telegrafu iskrowego. Jest rzeczą również pewną, że już w roku 1924 wszystkie narody ukończą swoje zbrojenia i że od tej daty począwszy wojna mor-ska stanie się przedewszystkiem wojną powietrzną i podwodną". Na ilustracyi povyższej widzimy po prawej stronie flotę prowadzącą atak, przyczem punkt oznaczony cyfrową 11, przedstawia torpedę powietrzną naładowaną materyałami wybuchowemi, a kierowaną przy pomocy aparatu iskrowego. Punkciki oznaczone cyfrę 12 to eskadra samolotów, atakujących przy pomocy bomb z gazami trującemi. W dole (Nr. 20) widzimy wielką łódź podwodną wyrzucającą specyalne torpedy, nie pozostawiające żadnych śladów na wodzie a zatem dla nieprzyjaciela niewidzialne. Nr. 19 przedstawia wielką łódź podwodną zakładającą miny pod okręty wojenne. Miny te widzimy oznaczone Nr. 10. — Nr. 9. przedstawia łódz podwodną wielkiej szybkości uzbrojoną w działo sześciocalowe. W górze widzimy oznaczone nrami 1 i 3 eskadrę samolotów różnych typów, rzucającą się do ataku, oraz wielki okręt powietrzny wyrzucający miny.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-08-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.