Płeć wedle woli.

Odkrycie Japończyka.

Dawna „Revue des revues”, obecnie nosząca nazwę „Revue monliale” – wydawnictwo paryzkie Warszawianina, który przybrał tam nazwisko Jan Finaud, pisze:

 

Wiadomo, że tu i ówdzie w rożnych krajkach świata jest znaczna przewyżka kobiet nad ludnością męzką. W samej Francyi objaw ten socyalny jest tak wielkim jak nigdzie może, liczba kobiet bowiem jest w obecnej chwili ca. 1,500.000 większą od liczby mężczyzn zamieszkujących Francyę. Zajęcia, jakim oddają się mężczyźni zawsze już pociągały to za sobą: niebezpieczeństwo czyha na mężczyznę w fabryce, na morzu i t. p. Cóż dopiero gdy do tego dołączy się obrona rodzinnego ogniska... i idąca za nią wojna.

 

Nie dziw przeto, że chcąc na polu tej nierówności doprowadzić do uregulowania stosunków i zaprowadzenia pewnej równowagi, marzą ludzie o kwestyi dowolnego tworzenia płci istot przychodzących na świat.

 

Japończyk Tu-Se-Xct-Ri, słynny pono na Wschodzie miał znaleźć odnośną w tej mierze metodę. Działa on przy pomocy imaginacyj i autosugestyi. „jesteśmy — twierdzi on - tem czem sobie wyobrażamy być". Tak n. p. aby być szczęśliwym wystarcza co rano powiedzieć sobie z głęboką wiarą : „W dniu dzisiejszym wszystko jak najlepiej ułoży się dla mnie..." Rzecz to zgoła nie nowa. I Japończyk nic tu nie odkrył. Ale Tu-Se-Ka-Ri idzie dalej. Po upływie sześciu tygodni od poczęcia, każda kobieta powinna w sposób, który objaśniać tu byłoby zbyt długą rzeczą, powtarzać sobie bezustannie z całą żarliwością : „Pragnę mieć syna”. Rezultaty miały być przekonywające. Na 2,513 kobiet, które poddały się sposobowi traktowania Japończyka 1,908, które pragnęły chłopca otrzymały spełnienie swych życzeń.

 

Statystyka ta bądź cobądź wywiera pewne wrażenie — i spróbować w każdym razie warto.

 

Tak radzi „Rente mondiale".

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-07-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.