Nowy sukces telegrafii iskrowej.

Jak dzienniki berlińskie donoszą, udało się obecnie telefonować w drodze iskrowej na Odległość 4.840 kilometrów.

 

Berlin-Londyn, albo Rzym-Paryż były dotychczas najodleglejszymi punktami i na taka tylko odległość można było dotychczas z telefonii iskrowej ze skutkiem korzystać. Jest to jednak tylko cząstka tej przestrzeni, która obecnie została pokonana, albowiem 4.340 kilometrów odpowiada prawie oddaleniu miasta Nauen od Ameryki.

 

Parowiec Pobita Blanka, należący do rządu argentyńskiego, w drodze powrotnej do Ameryki dokonywał prób z telefonem iskrowym i doszedł do tego, że nawet na odległość 4.340 kilometrów można sto doskonale przy pomny telefonu iskrowego porozumiewać.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-07-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.