Tajemnicze potwory przedpotopowe w Kongo.

Ślad nieznanych potworów-olbrzymów w Kongo. — Mają róg na łbie i ogromny ogon. — Przypominają brontozaury z epoki przedpotopowej. — Spotkali je w Kongo dwaj belgowie. — rozpoczęto sie polowanie na te potwory.

Od pewnego czasu znawcy zoologii i poszukiwacze niezwykłych okazów fauny, poczęli napotykać w dziewiczych, nietkniętych stopą europejczyków okolicach Kongo, ślady

zwierząt zupełnie nieznanych

o potwornym wyglądzie, o wzroście nadzwyczajnym, żyjących w cienistych, lesistych okolicach bagien.

 

Poczęła się nasuwać uczonym badaczom historyi naturalnej myśl, czy nie natrafiono na ostatnie ślady istot z epoki prelutorycznej, zwierząt z epoki antydyluwialnej. Między temi istotami jedne żyty w wodzie, jak idetyosaury, inne zamieszkiwały ziemię, jak brontosaury, megalosaury etc.

 

Potwory te miały cielsko szesnastu metrowej długości i ważyły około 30.000 klg. Posiadały matą głowę, osadzoną na długiej bardzo ruchliwej szyi, odnoża przednie krótsze, niż tylne i potężny ogon, na którym się opierały, by utrzymać się w pozycyi stojącej, jak kangury.

 

Niedawno dwaj belgowie, Lepage i Gapelle, oświadczyli, że spotkali w Kongo te same istoty fantastyczne, które im się wydały, jak

potwory z innych wieków.

 

Istoty te miały potężny róg na łbie, a cielsko kończyło się również ogonem, podobnym do ogona kangura. Lapy ich pozostawiały na ziemi charakterystyczne ślady. Gdy tylko badaczom belgijskim udało się zbliżyć do tych potworów tak, by je ujrzeć, znikały one nagle w wodzie.

 

Wedle dotychczasowych opisów tych zwierząt zdaje się, że będzie się tu miało do czynienia ze zwierzętami typu bronto-saurów, a więc i

zwierząt z okresu przedpotowego,

których już uczeni dzisiejsi nie mieli sposobności żadnej poznać, jak tylko z koki, znajdywanych nieraz przy budowlach. i roztopach i innych szczątkowych pozostałości.

 

Cała obława strzelców wyruszyła już, do Kongo, celem urządzenia

polowania na to niezwykłe zwierzą.

 

Jest tylko kwestya, czy polowanie się uda, jeżeli nie jest to tylko taką legenda jak historya o węża morskim.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-03-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.