Mówiący film.

Sztokholmski „Nya Daglight Allehanda” donosi, że inżynier Sven Berglun wynalazł mówiący film, opierając swój wynalazek na eksperymencie fotografii dźwięków i jej utrwaleniu na wstążce. filmowej. W rozmowie z korespondentem „Dagens Nyheter inżynier Berglun stwierdził, że problem mówiącego filmu uwaga przez siebie za definitywnie rozwiązany. Największą trudnością do pokonania było połączenie kinematografu z fonografem harmonia między dźwiękiem a obrazem,

 

Twórca tego sensacyjnego wynalazku zademonstrował kilka mówiących filmów, między którymi widzowie słyszeli wyraźnie kroki człowieka, który na obrazie wchodzi do pokoju. Towarzystwo akcyjne dla którego wynalazca wykonał eksperymenty z mówiącymi filmami, wypłaciło mu milion szwedzkich koron.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-11-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.