Wynalazek w dziedzinie obrazów świetlnych.

W d. 21 marca b. r. int. Sliwiński demonstrował aparaty swego pomysłu, które będą miały szczególne znaczenie dla celów naukowych. Widzieliśmy w jak dostępny sposób mogą być wyłożono najbardziej trudne do teoretycznego uzmysłowienia badania z zakresu fizyki, techniki, elektryczności i przyrody.

Jest to objaw nadzwyczaj dodatni, że w okresie powstawania i budowy i państwa naszego ożywia sio jednocześnie nasza myśl twórcza, rokując możliwość szybkiego rozwoju.

 

Kinematografem tarczowym prelegenta; nadającym się do wykładów i I badań zainteresują sio niewątpliwie nasze sfory naukowe; kinematograf ten uzupełnia braki wykładu, uzmysławia w zupełnie dostępny sposób zjawiska i uzupełnia braki kwalifikacyjne nauczycieli,

 

Należałoby dążyć do zaopatrzenia w taki aparat każdą szkółkę ludową, szkołę średnią i wyższą, wprowadziłoby to i pogłębienie i utrwalenie nabywanych i wiadomości i przyczyniłoby się do podniesienia poziomu wartości człowieka, zwracając nakład środków w wielokrotnie wzmożonej sile życiowej i umiejętności pokoleń.

 

Gazeta Warszawska, 22-03-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.