Nowe wynalazki na polu telefonu bez drutu.

Wynalazca i rzeczoznawca w sprawach telefonicznych de Forest oświadczył pewnemu amerykańskiemu dziennikarzowi, że jeszcze w Ciągli tegorocznego lata prawdopodobnie umożliwionem zostanie ludzkości porozumiewanie się na odległość 20.000 km, a więc około połowy objętości kuli ziemskiej. Przy pomocy aparatu, który de Forest wynalazł jako uzupełnienie bezdrutowego telefonu, a który nazwał „audionem", dźwięki przyjęte do aparatu zostają wzmocnione tak, że słyszeć je może wyraźnie całe audytorym, a koncertowi dawanemu w Londynie lub Paryżu przysłuchiwać się będzie mogła licznie zebrana publiczność w N. Zelandyi naprzykład.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-03-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.