Doktorat ekonomii.

Środkowo-europejski Związek stowarzyszeń inżynierów z akademickiem wykształceniem wniósł do obu Izb pruskiego sejmu memoryał, wypracowany przez dra inż. W. Reichla. profesora berlińskiej Akademii technicznej. Memoryał ten uzasadnia potrzebę przyznania Akademiom technicznym prawa odbywania promocyj doktorskich z ekonomią jako przedmiotem głównym. Związek stowarzyszeń inżynierów proponuje dla tego nowego stopnia doktorskiego nazwę: „doktor ekonomii" lub też „doktor nauk gospodarczych". Monachijskiej Akademii technicznej już udzielono zezwolenia na odbywanie promocyi na doktorów ekonomii.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-06-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.