Z Instytutu Naukowego Gospodarstwa Wiejskiego w Puławach.

Przy Instytucie Naukowym Gospodarstwa Wiejskiego w Puławach zorganizowany został w roku bieżącym dział hygieny i lecznictwa zwierząt, który oprócz badań czysto naukowych ma też na celu przygotowanie szczepionek ochronnych i surowic leczniczych dla watki z chorobami zakażnemi zwierząt domowych. Na razie pracownia aerologiczna zaczęta od wyrobu surowic przeciw róży świńskiej. Dla uskutecznienia powyższego zadania niezbędne są zarazki miejscowego pochodzenia. W tym celu zwracamy się do Sz. PP. Ziemian z prośbą o ułatwienie nam otrzymywania takowych wprost z miejsc epizotji. Uprasza się więc o łaskawe przesyłanie wprost do Puław do Instytutu, lub do Komisji Hodowlanej C. T. R. w Lublinie (Ewangelicka 8) kawałka śledziony świni, padle.) na różzerę (cwonkę).

 

Ziemia Lubelska, 04-06-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.