W sprawie zbierania ziół

Zbliża się czas zbierania wszelkiego rodzaju ziół leczniczych. Interesujący się tą sprawą, czy to ze względu na własne potrzeby, czy pragnący się zająć zbiorem na sprzedaż, winni zaopatrzyć się w odpowiednie książki, w których mają wskazówki co, jak, kiedy zbierać, jak te zioła przygotowywać, gdzie i jak je spieniężyć.

Czytelnikom naszym polecić możemy w tym zakresie książki następujące:

„Kalendarz kwitnienia i zbioru roślin lekarskich dziko rosnących i uprawianych, z krótkiemi wskazówkami sposobów zbioru, suszenia przygotowania i wysyłki. Wydawnictwo Tow. „Planta“. Cena Mk. —.75, Kr. 1.20.

J. Biegańskiego. — „Podręcznik dla zbierających zioła lecznicze". Szczegółowy opis zbioru, suszenia, i przygotowania ważniejszych roślin lekarskich, dziko w Polsce rosnących. Cena Mk. 5.—, Kr. 5.—.

J. Biegańskiego—„Uprawa roślin lekarskich”. Wydanie uzupełnione. Jest to podręcznik uprawy szczegółowej najważniejszych roślin lekarskich, jasno, treściwie napisany. Cena Mk. 5—. Kr. 8—.

Dr. Czarnowskiego—„Zielnik lekarski". Czyli opis 125 ziół leczniczych z podaniem ich uprawy i zastosowania. Z 12 tablicami kolorowanemi i 5 drzeworytami. Wydanie 2-ie uzupełnione. Cena w oprawie Mk. 10.—, Kr. 16.—.

Treściwie opracowana praca, godna polecenia dla tych, co pragną zająć się zbiorem dziko rosnących roślin lekarskich, uprawą takowych, a zarazem mieć wyjaśnienia o zastosowaniu ziół w celach leczniczych.

Nabywający powyższe dziełka bezpośrednio w T-wie „PLANTA" kosztów przesyłki poleconej nie ponoszą. W biurze T-wa „PLANTA" — Warszawa, ul. Zielna 21 — otrzymać je można z ustępstwem 10 proc. od cen wyżej oznaczonych.

Ziemia Lubelska, 3-04-1918

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.