Odnalezeienie komety Enkego.

Telegram z Hamburga donosi, że profesorowi tamtejszego obserwatoryum astronomicznego, dr Schorrowi powiodło się na płycie fotograficznej, zdjętej dnia 31 grudnia, odszukać znaną peryodyczną kometę Enkego. Znajduje się ona w zachodniej stronie konstelacyi Ryb, ale jest tak slabo widzialna, że dla dostrzeżenia jej potrzeba silnego teleskopu. Kometa posuwa się zwolna w kierunku południowo-wschodnim.

Kometa Enkego odkryta w roku 1819, należy do komet peryodycznych, zjawiających się w naszym systemie słonecznym w pewnych stałych terminach. Jej czas obiegu wynosi okuto 3 i pól roku, a ostatni raz widziano ją w roku 1901.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-01-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.