Nowe wykopaliska w Danii.

Świat uczonych był dotychczas zdania, że pierwszy człowiek na ziemiach Danji zjawił się w okresie kamiennym. Wykopaliska znalezione obecnie w Mallerup obaliły to zdanie, dowodząc że człowiek zamieszkiwał tę część Europy jeszcze przed tym okresem. Wykopaliska te pochodzę z przed 4000 albo i więcej lat i najstarszemi śladami człowieka w Danji. Odkryto je zupelnie przypadkowo. Robotnicy, wydobywający torf, natrafili na duże pokłady kości zwierzęcych, które odesłano do muzeum archeologicznego. Wydelegowani na miejsce odkrycia dwaj urzeni znaleźli wprost nieprzebrany skarbiec dla nauki. Znaleziono znaczne ilości rogów i kości jelenich i barcin wiele przedmiotów z nich wyrobionych, między innemi siekiery z rogów.

 

Kurjer Poznański, 08-11-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.