Najidealniejszy surogat butów.

Jest to wynalazek włoski, a wynalazca nie ukrył go w tajemnicy, lecz w rzymskich dziennikach ogłasza sposób sporządzania tego surogatu butów, dla dobra wszystkich ludzi. Pisze on:

Zanurza się nogi w kwasie chromowym i czynność tę powtarza się tak długo, aż skóra naturalna na nogach stanie się tak twardą, jak skóra cielęca nabierze równocześnie żółtego zabarwienia, przypominającego kolor bucików na lato.

 

Kto zastosuje ten system, nie będzie potrzebąf wal użalać się na brak skóry, będzie mógł chodzić wygodnie i bez kosztów i nie będzie musiał sprawiać sobie zelówek. Jeśliby zaś kto mial przytem wymagania luksusowe, poinebuje tylko kazał sobie pomalować nogi z wierzchu, np. w formie sznurowania, albo w rząd guzików”.

 

Wynalazca zapewnia wprawdzie, że jego system jest zupełnie bez błędów, mimo to jednak ewentualnym zwolennikom tej nowej metody doradza, aby ile możności uważali na to, by ludzie, noszący prawdziwe buty, nie włazili im na nogi...

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-11-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.