Z giełd obcych

 

Giełda berlińska wczorajsza rozpoczęta się w usposobieniu wyczekującem. Obszernie komentywano stosunki grecko-tureckie i pogłoski o ultimatum Grecyi. Pod wpływem tego momentu kursy na razie zlekka osłabły. W dalszym ciągu jednak uwaga giełdy skierowała się na onegajszą mowę Greya, którą oceniono dodatnio. Usposobienie ogólne wzmocniło się, lecz poprawa ta nie zdołała uwydatnić w kursach z powodu bardzo ograniczonych obrotów. Pod koniec wreszcie zajmowano się zniżką akcyi towarzystwa „Ohles Erben” we Wrocławiu.

Końcowa tendencya była słabsza, bezczynna. Na giełdzie paryskiej wczorajszej panowała tendencya zmienna, niejednolita. Renta francuska normowała się mocniej; rentę rosyjską notowano nieco niżej. Walory przemysłowe rosyjskie bez zmiany. Giełda wiedeńska rozpoczęła się przy obrotach bardzo spokojnych; kursy normowały się słabiej pod wpływem giełd zagranicznych. Na giełdzie londyńskiej wczorajszej zapanowało usposobienie słabe. Konsole w usilnej podały. Słabiej normowały się walory amerykańskie i kanadyjskie.

 

Gazeta Handlowa (dodatek do Nowej Gazety), 13-06-1914

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.