Niewypłacalność wielkiego banku londyńskiego

Wielka londyńska firma bankowa, „Chaplin, Milne. Grenfell and Co" zawiesiła wypłaty. Zachwianie się firmy ma źródło w tem, że niedawno wycofał się z niej Grenfell, który kilka milionów funtów szterlingów zaangażował w różnych przedsiebiorstwach. Zobowiazania jego objęto wprawdzie konsorcjum pierwszorzędnych banków angielskich, lecz, pokazało się, że zobowiązania to są jeszcze wyższe, niż przypuszczano i że przecież nadwyrężyły także dawnych wspólników. Firma miała interesa w Ameryce, zwłaszcza w Kanadzie.

Podobno na zalatane straty wskutek tego narażony jest pewien instytut paryski. Wobec tych niepewności wstrzymano w Londynie na czas nieograniczony pieciomilionową emisję rosyjską bonów kolejowych, pomimo gwarancji rządowej. Ogłoszenia bankructwa firmy oczekują za klika dni. W londyńskiej City wywołał ten wypadek przygnębienie. Gdy w sobotę w południe pojawiło się na drzwiach banku ogłoszenie o niewypłacalności, setki ludzi zainteresowanych wybiegło z różnych instytucji bez kapeluszy, aby ogłoszenie przeczytać.

 

Kurjer Lwowski, 10-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.