Zaniżenie porta listów zagranicznych

Jak donoszą z Londynu, nastąpi to prawdopodobnie już z dniem 1 stycznia 1915 roku w państwach, należących do Związku pocztowego. Na wczorajszem posiedzeniu Izby niższej oznajmił Heaton, że rząd angielski przyjął projekt ministra poczt, aby z Nowym Rokiem zniżyć ogólne porto zagraniczne na 10 cestimów francuskiej waluty.

 

Nowa taryfa będzie przedłożona międzynarodowemu kongresowi Związku pocztowego i nie ulega wątpliwości, że będzie jednocześnie przyjęta tak, iż od 1 stycznia 1915 opłata pocztowa za wszystkie listy zagraniczne do państw należących do międzynarodowego Związku pocztowego wynosić będzie 10 halerzy.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 21-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.