Milionowe kapitały krajowe w zagranicznych bankach

Gorączka przedwojenna, która spowodowała tak straszne w skutkach przesilenie gospodarcze, zaznaczyła się także runem na kasy. Mnóstwo osób wycofywało wkładki i oszczędności z instytucyi krajowych, a przenosiło do obcych. Między takimi mieli znajdować się także ludzie, cieszący się wielkim szacunkiem u ogółu. Obecnie wychodzi na jaw, że

hr. Stanisław Henryk Badeni, który po ojcu odziedziczył milionową fortunę, wyjął swe kapitały z instytucyi krajowych, ażeby je przenieść do angielskich. Wspominają także, że śp. Antoni Małecki półtoramilionowy swój majątek — po śmierci jego nic nie przeszło na cele publiczne — przeniósł z galicyjskiej kasy oszczędności do jednego z obcych banków. Również bardzo wiele rodzin arystokracyi polskiej przeniosło swe kapitały do zagranicznych instytucyi finansowych.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-04-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.