Traktat handlowy między Czechami i Bułgarją.

Po usunięciu niektórych między spornych przyszedł do skutku traktat handlowy między Czechami i Bułgarią. Bułgarja zgodzila się na weryfikowanie faktur przez czeskie Izby przemysłowo-handlowe, natomiast zgodziła się Czechosłowacja na przywóz olejku różanego, skwalifikowanego pierwotnie jako przedmiot zbytku. Zapiała ma być uiszczam, w walucie sprzedajacego kraju, jedynie tylko cukier carski może być płacony także chcą walutą. Bulgarla godzi się m wywóz produktów rolnych do Czechosłowacji, zaś ta ostatnia zobowiązała się dostarczyć 5000 q koksu dl; bułgarskich kolei i zarezerwować dla Bułgarji 250 wagonów cukru aż do 1. stycznia 1921. Dla towarów nie obłożonych sekwestrem zniesiono obustronnie kontygent.

 

Kurjer Poznański, 16-11-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.