W pierwszą rocznicę otwarcia restauracji Hotelu Saskiego

15-X-20

Z powodu pierwszej rocznicy otwarcia Restauracji Hotelu Saskiego Zrzeszonych Pracowników Gastronomicznych, mieszczącej się w gmachach Hotelu Saskiego w Warszawie, przy ulicy Koziej Nr. 3, godzi się poświęcić kilka uwag tyczących się otwarcia i działalności współwłaścicieli powyższej restauracji.

 

Rok temu grono pracowników restauracyjnych niezasobnych w duże fundusze, lecz ze znajomością swego fachu i dążących do samodzielnego bytu, nabyło zaniedbaną wówczas restaurację Hotelu Saskiego. Na czele jako kierownicy stanęli dzielni i wykwalifikowani współudziałowcy pp. Donat Rogiński, Alfred Pekrul, Jul. Lange i Walenty Kamecki. Z właściwą sobie energją, i dużą inicjatywą w tym zakresie przystąpili oni do prowadzenia powyższego Zakładu.

 

Przedewszystkiem gruntownie odnowiono i rozszerzono zakład restauracyjny; komfortowo i estetycznie urządzono sale dla gości; zaopatrzono piwnice w najlepsze wina i wódki rozmaitych marek, prowadzenie zaś kuchni powierzono znakomitym kuchmistrzom udziałowcom. Szczególniejszą uwagę zwrócono na dobroć produktów i jakość potraw, które sprzedają się po cenach umiarkowanych, a także na staranną, szybką i grzeczną obsługę publiczności. W południe podczas pory obiadowej i wieczorami każdodziennie przygrywa wyborowa orkiestra. 

Zarząd i pozostali udziałowcy dokładają wszelkich starań i trudu, by pod każdemi względami zadowolnić i uprzyjemnić chwile pobytu swoim gościom, dzięki czemu frekwencja Zakładu stale się zwiększa. Wszystkie sale codziennie tak w obiadową porę, jak i wieczorami przepełnione są wyborową publicznością. Zakład ten zyskał już rozgłos w szerokich sferach Warszawy i na prowincji. Prócz tego często odbywają się tu zbiorowe zebrania towarzyskie. Obecnie personel administracyjny i służbowy liczy z górą 80 osób.

 

Zaznaczyć jeszcze należy i tę okoliczność, że w krytycznych chwilach dla Polski, gdy hordy bolszewickie zbliżały się do Warszawy, udziałowcy restauracji przejęci zapałem patriotycznym, jaki objął całą Polskę, gremjalnie wstąpili do wojska, a prace ich podczas nieobecności spełniają żony i córki upraszając Sz. publiczność o wyrozumiałość.

 

Nadto ofiarowano na Armję Ochotniczą Mk. 10.000; zakupiono Pożyczkę Odrodzenia na sumę Mk. 100.000 i codziennie kilku chorych żołnierzy korzysta z bezpłatnych obiadów w restauracji. Prócz tego w rocznicę otwarcia Zakładu, wieczorem ugoszczono bezpłatnie obfitą kolacją kilkudziesięciu żołnierzy.

 

Świat, 09-10-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.