Spadek cen na bawełnę w Nowym Yorku.

Od pewnego czasu ceny na bawełne n Nowym Yorku ujawniają tendencję zniżkową, co spowodowało w następstwie osłabienie pon—tu na rynkach zagranicznych. Dane statystyczne zebrane na początku sierpnia podawały jako domniemany urodzaj tegorocznych zbiorów w Ameryce 15 519 000 bel w przeciwieństwie do obliczenia w lipcu na 11 450 COO bel. W roku zeszłym zbiór bawełny w Stanach Zjednoczonych wyniósł 11 016 000 bel.) Na początku sierpnia cena spadla z 40 c. za kg. dn 39 c. Dalszą dość znaczną i prędka zniżkę przedstawia tabela następująca:

Zmniejszenie zapotrzebowania w ostatnich tygodniach ze strony fabryk w różnych krajach stoi oczywiście w związku z niekorzystnemi warunkami zbytu. Zastój w sprzedaży gotowych fabrykatów bawełnianych a szczególnie ograniczony popyt na amerykańskie towary tego rodzaju przyczynił się do zachwiania cen.

 

Kuryer Poznański, 14-09-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.