Ceny węgla na październik.

Na posiedzeniu Rady węglowej w Warszawie, odbytem 4 bm., ustalono następujące ceny dla sprzedaży węgla na październik: za węgiel gruby z Górnego Śląska za tonnę 1520 mkp.. z Zagłębia Dąbrowskiego za tonnę 1265 mkp., z Zagłębia Krakowskiego za tonnę 1080 mkp. Powyższe ceny obowiązujące są dla sprzedaży dla celów przemysłowych. Natomiast dla celów opałowych rząd obniżył ceny węgla niezależnie o pochodzenia węgla na 970 mkp. za tonnę. Opust zatem na 1 tonnie węgla górnośląskiego wynosić będzie 550 mkp., dąbrowskiego 275 mkp., krakowskiego zaś 110 mkp.

 

Kuryer Poznański, 14-09-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.