Zastój handlowy w Warszawie.

Publiczność Warszawska coraz systematyczniej uprawia... niekupowanie. Mało się widzi ludzi wchodzących do sklepów. Zapanowało nawet pewne zawstydzenie. Publiczność wstydzi się kupować.

 

Zapadła milcząca uchwała mieszkańców Warszawy w sprawie bojkotu drożyzny i każdy uważa za swój obowiązek nie wchodzić do sklepów. Wchodzącemu wydaje się, iż wszyscy przechodnie patrzą na niego, jak na przestępcą, jak na nie gentlemana.

 

Jeszcze kilka tygodni takiej postawy, a kupców ogarnie panika. Ceny spadną gwałtownie.

 

Obecnie ceny już spadają, ale spadają ostrożnie, opornie. Ten opór będzie złamany. W każdej wojnie zwycięża ten, kto ma mocniejsze nerwy. Konsumenci posiadają zbyt mocne nerwy, ponieważ zbyt nocne nerwy mieli paskarze.

 

— Precz z drożyzną! Nie kupować at ceny spadną! — pod tern hasłem stanąć winien i Kraków, a osiągnie rezultaty podobne, co i Warszawa.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-07-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.