800 naszych motorowych łodzi rybackich bez ropy.

Od osoby przybyłej świeżo z Gdańska i Pomorza dowiadujemy się, że na wybrzeżu polskiem znajduje się około 800 motorowych łodzi rybackich, będących własnością naszego rządu, które z powodu braku ropy stoją bezczynnie przy brzegu.

 

Dostarczenie tym łodziom odpowiedniej ilości ropy naftowej, która często zbyt lekkomyślnie szafuje się wobec zagranicy, umożliwiłoby naszym rybakom rozpoczęcie wielkich połowów ryb, co wpłynęłoby znów dodatnio na stan naszej aprowizacyi.

 

Nawiasem warto dodać, że polscy rybacy nad Bałtykiem do ostatnich dni nie mieli jeszcze soli, niezbędnej do konserwowania ryb, wskutek czego zmuszeni byli złowione ryby puszczać z powrotem do morza, aby się nie psuły. Dopiero niedawno nasi rybacy otrzymali sól. Przypuszczamy, że i ropa wkrótce pójdzie nad polskie morze dla naszych „motorówek”.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-06-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.