Umowa kompensacyjna z Austrją.

Niemiecko-austrjacki Urząd dla obrotu towarami — Oddział w Krakowie, nadesłał Izbie następujący wykaz artykułów, dostarczonych Polsce przez Austrję, na podstawie umowy kompensacyjnej, zawartej w dniu 21. maja 1919, a ratyfikowanej 5. lipca b. r. między Rządem Polskim a Rządem Austrjackim. Umowa ta została już w przeważnej części wykonaną. Ogół świadczeń austriackich z tytułu wymienionej umowy przedstawia się według poszczególnych kategorji towarów, jak następuje:

Skóry i buty:

46.294 kg. skór wołowych, podeszwowych i pasów transmisyjnych,

34.292 par reperowanych butów wojskowych,

26.700 par butów cywilnych,

43.922 par butów wojskowych, wreszcie rozmaite artykuły wyekwipowania armji ze skóry (wyekwipowanie trenów, paski wojskowe i t. d.) za 150.000 K.

 

Wiadomości Gospodarcze, 27-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.