Pieniądz drożeje.

Bank angielski pobiera odtąd 6 procent.

(Telegram „Ilustr. Kuryera Codziennego”).

Wiedeń, 9 października. Tutejsze koła finansowe wiedzą z uwagą fakt, iż na wszystkich targach zagranicznych pieniądz znacznie podrożał i niemal wszędzie podniosła się stopa procentowa.

 

Szczególniejsze znaczenie posiada fakt, że wedle doniesienia z dnia 8 b. m. angielski bank państwowy podniósł i dyskont do 6 procent, a wiec o cały procent.

 

Pieniądz drożeje także w Ameryce i w Holandyi, a to w związku z zabiegami licznych nowopowstałych państw o uzyskanie zagranicznego kredytu. Ostatnia pożyczka Chin zrealizowaną została w Londynie po niesłychanym kursie 3 i pół procent, przy emisyi po 98. Konsorcyum francusko-holenderskie dla pożyczki czeskiej żąda 6 i pół procent, prócz znacznej prowizyi

 

Pieniądz drożeje także w Niemczech, Czechach i Austryi, a w związku z tem podnosi się także stopa procentowa wkładek. Objaw powyższy wskazuje, że mimo wszystko zwolna nastaje lekkie uzdrowienie stosunków walutowych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.