Co nam przyniosą tegoroczne zbiory,

a co będziemy musieli sprowadzić z zagranicy.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 4 września. (Z). „Przegląd Wieczorny” podaje rozmową z mln. aprow. Minkiewiczem, z której wynika, że po obliczeniu własnej produkcyj tegorocznych zbiorów Królestwa trzeba będzie

sprowadzić z zewnątrz jeszcze prawie dwa razy tyle

poza pewną ilością, która jest spodziewana z Poznańskiego.

 

Najłatwiej dałoby się sprowadzić zboże z Rumunii, wprawdzie ceny są wysokie, wobec złego stanu naszej waluty. W każdym razie wypadłoby to jeszcze taniej, nit sprowadzenia z Ameryki.

 

Swoją drogą czynione są starania o dowóz amerykański, co do którego

Hoover dat już pewne przyrzeczenia.

 

Także z Argentyny możnaby sprawadzać produkta rolne, ale pod warunkiem, gdyby złe miale własr2e statki. To jednak byłoby dobrą kalkulacyą handlo. Ziemniaków mamy dosyć. Natomiast tłuszczów nem brak. Trochę dostaniemy z Ameryki.

 

Trudna sprawa jest z cukrem, gdyż obecnie

cały świat przechodzi głód cukrowy.

 

Była nadzieja otrzymania cukru z Kuby, jednakże wobec zapotrzebowania amerykańskiego, jak stwierdził p. Hoover, można stamtąd otrzymać tylko małe fioki. Rokowania a Czechami, które se obecnie jedynym krajem mającym cukier na zbyt, zostały przerwano, wskutek sytuacyi politycznej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.