Zapomniani paskarze [satyra]

Aptekarz Pigulski. — Jak to dobrze, że jest monopol apteczny i byle kto nie może sobie założyć apteki. Liczę przy lekarstwie za koreczek markę, za etykietkę 3 marki i gwiżdżę na wszystko, bo wiem, że mi żaden nowy konkurent nie przybędzie.

Księgarz Rabatowicz. — Jaki to dobry wynalazek ta drożyzna! Doliczam do ceny każdej książki 10%, zgarniam to sobie w całości do kabzy i żaden Ptaszyński nic mi nie zrobi, bo to się nie nazywa lichwa, ani spekulacja, tylko dodatek drożyźniany.

Mucha, 15-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.