Towary zagraniczne w Warszawie wywołały olbrzymi spadek cen.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 15 czerwca. (Z). Prasa warszawska zamieszcza codziennie wiadomości o nadchodzących nowych towarach z zagranicy do Warszawy, gdzie z tego powodu tony wszystkich towarów gwałtownie spadły.

 

Miedzy innemi ceny towarów łokciowych spadły nadzwyczaj gwałtownie. Niektórzy fabrykanci udali się już z prośbą do rządu o wstrzymanie (!!) dowozu pewnych towarów.

 

Z towarów kolonialnych migdały spadły z 70 na 20 marek, nadto też bardzo potaniały śliwki suszone, pieprz, kakao, a dalej ceny kartofli (z powodu dowozu z Poznańskiego). Cena ryżu — jak mówią paskarze —spadła katastrofalnie.

 

(Przyp. Red.). Dowóz taki byłby niezbędnie potrzebnym także, dla Krakowa i Lwowa, aby na tych rynkach obniżyć ceny wszelkich towarów. Spadek cen w samej Warszawie nie wystarczy, bo paskarze zakupią tom towar po tanich cenach i sprzedadzą go z lichwą na prowincyi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.