Ważne zdarzenie ekonomiczne w Anglii.

Pojawienie się nafty na gruncie angielskim.

(Od naszego korespondenta).

Londyn, 5 czerwca.

Świat przemysłowy i finansowy angielski jest w wielkim podnieceniu i snuje bardzo różowe horoskopy na przyszłość z powodu, że przy wierceniach głąbokich w Derbyshire dokopano się nafty. Mianowicie ropa pojawiła się w miejscowości Hardstorft, przez noc podniosła się szybko na wysokość 400 stóp i musiano powstrzymać dalsze wiercenie z obawy zalania kopalni ropą.

Ropa należy do gatunków lekkich, jakość ma być zapełnie, dobra, a eksperci wyrażają wielkie zadowolenie z dotychczasowych doświadczeń.

 

Gdyby nafta istotnie znajdowała się na gruncie angielskim w znacznej obfitości, to niezaprzeczenie byłby to wielki wypadek, któryby wyzwolił Anglię od zalności krajów zamorskich, które ją dotychczas w naftę zaopatrywały.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.