Strajk piekarzy.

Wczoraj rozpoczęła się szersza akcja strajkowa ze strony piekarzy, należących do Związku zawodowego przemysłu mącznego (socjaldemokratów). Akcję tę zaczyn popierać część piekarzy, należących dotychczas do polskich Związków zawodowych. Wczoraj prawie potowa piekarni, prowadzonych przez wstał zaopatrywania, była jut nic czynna. Do strajku przyłączyli się również piekarze, zajęci wyrobem chleba białego i butek. Ogólnie czynnych jest jeszcze 10 piekarni, w tem kilka większych, w których pracują udziałowcy tych piekarni, wreszcie kilka prywatnych, w których zajęci są członkowie polskich Związków zawodowych.

 

Nowa Gazeta, 05-12-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.