O towary kupców polskich.

Departament Stanu komunikuje Związkowi o wezwaniu przez Państwową Komisję Handlową w Sztokholmie wszystkich firm a osób prywatnych w Szwecji do złażenia deklaracji o posiadanych na składzie towarach, nabytych i częściowo lub w całości zapłaconych przez rząd rosyjski lub przez obywateli rosyjskich, w celu rekwizycja. Ponieważ zachodzi obawa, że rozporządzeniem Komisji wspomnianej dotknięci będą również i kupcy polscy, figurujący jako Poddani rosyjscy, a posiadający na składzie w Szwecji towary, całkowicie lub częściowa zapłacone, przeto Związek Kupców prosi osoby zainteresowane o zakomunikowanie osobiście w godzinach od 6 do 8 swych dezyderatów w tej mierze Sekretariatowi Związku, Senatorska 22, celem podjęcia odpowiedniej akcji w Szwecji za pośrednictwem Departamentu Stanu.

 

Nowa Gazeta, 08-10-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.