Przygotowania kapitału austryackiego do owładnięcia rynkiem Wschodu.

(Telegram Ilustr. „Kuryera Codziennego”.)

Wiedeń, 4 sierpnia. Pod firmą „Pax” w Wiedniu stowarzyszenie z ogran. por., które opierając się o kapitał 1,500.000 K, stawia sobie za zadanie wywóz austryackich wyrobów przemysłowych do Rosyi i Ukrainy — w zamian za import surowców z tych krajów.

 

Towarzystwo posiada już liczne filie i reprezentantów w Rosyjii na Ukrainie. Czeski syndykat dla uprawy chmielu zdołał sobie już zapewnić wyłączne prawo eksportu tego artykułu na Ukrainę. Kapitały austryackie, węgierskie i czeskie rzucają się więc już na nowy rynek zbytu. Czy nie pora, byśmy i my pomyśleli o tem, póki czas jeszcze?

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-08-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.