Spisywanie rossyjskich papierów pieniężnych

Wiele osób w naszym kraju ma w swem posiadaniu różne papiery rossyjskie procentowe, jak naprzykład tak zwane „premjówki", „rentę państwową", „serje", listy zastawne rossyjskiego banku szlacheckiego, świadectwa rossyjskiego banku włościańskiego, „akcje" i „obligacje" kolejowe, bankowe i przemysłowe przez rząd rossyjski zabezpieczone, listy zastawne towarzystw kredytowych rossyjskich i t. d. Każdemu z posiadaczy takim papierów bardzo trudno będzie teraz uzyskać należność własnem staraniem, więc rząd polski postanowił im dopomóc i zająć się tą sprawą ogólnie. Kto chce z tego skorzystać, musi

podać posiadane pizez siebie papiery procentowa rossyjskie do ogólnego spisu, sporządzonego teraz przez urząd polskiego ministra od skarbu. Zapisywać je można we wszystkich oddziałach Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, we wszystkich towarzystwach kredytowych miejskich, oraz w większych bankach w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Piotrkowie, Sosnowcu, Częstochowie, Siedlcach, Płocku, Łomży, Kaliszu, Kielcach, Radomiu i w Miechowie. Po okazaniu posiadanych papierów procentowych rossyjskich w tych kasach i bankach, właściciel ich otrzyma bezpłatnie stosowne zaświadczenie. Zapisy będą przyjmowane tylko do 20 maja, więc śpieszyć się trzeba. Pieniędzy papierowych, weksli, ani „czeków" zgłaszać do spisu nie potrzeba.

Gazeta Świąteczna, 12-05-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.