Nafta rosyjska.

Nasz Wiek" z dnia 22 marca donosi: Po dłuższej przerwie zarządy towarzystw naftowych w Petersburgu otrzymały wiadomość o sytuacji w Baku. Okazuje się, że eksploatacja terenów naftowych znacznie spadła. Z czterech t. zw. starych szybów bakuńskich wydobyto w styczniu 20 miljonów pudów ropy, wobec 30 milionów pudów w styczniu r. z. Wołga pod Astrachaniem puściła i komunikacja żeglugowa już się rozpoczęta. Wobec jednak konfiskaty całej floty handlowej i niesłychanego braku gotówki jest ona bardzo utrudniona. Za zmianę tysiacrublówki płaci się od 200 do 300 rubli. W Baku znajduje się około 180 miljonów pudów nafty. gotow4 do wysłania. Z powodu niewyraźnej sytuacji większe tranzakcje nie są zawierane. (P. P.).

 

Nowa Gazeta, 16-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.