Nowa spółka sklepowa

Z gminy Godowa w powiecie puławskim, w Lubelskim, piszą do nas:

We wsi Wronowie w naszej gminie odbył się przed trzema miesiącami wiec, na który przybyli też licznie gospodarze z poblizkiej wsi Osin. Po naradzie uchwalono założyć we Wronowie spółkę sklepową „Przyszłość" i prowadzić dwa sklepy — jeden we Wronowie, a drugi w Osinach. Do spółki zapisało się 90 członków, i wszyscy już wnieśli udziały pieniężne. Sklepy idą nam dobrze; mieszkańcy wsi chętniej idą do naszych sklepów, niż do żydowskich, które ciągną zyski z gospodarzy na każdym kroku.

Do zarządu sklepu w Osinach wybrano na przewodniczącego p. Kochanowskiego z Wronowa, który gorąco przyczynia się do powodzenia sklepu, na zastępcę Wł. Zielińskiego z Księża, na skarbnika Jastkowiaka z Osin, na pisarza nauczyciela Przygodzkiego z Osin, na członków zarządu gospodarzy: M. Furtaka z Adeliny, St. Opokę z Osin i Iskrę z Nowej Góry.

Gazeta Świąteczna, 14-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.