Opole. W sprawie piekarni hr. Oppersdorffa

W tych dniach obył hr. Oppersdorff w obecności prezydenta regencyi konferencyą z 6 mistrzami piekarskiemi, syndykiem izby rzemieślniczej, prof. Scheffrem z Berlina i dyrektorem Grossem w sprawie założenia olbrzymiej piekarni, mającej Górny Śląsk zaopatrywać w chleb. Przeciwko założeniu takiej piekarni przez hr. Oppersdorffa zaprotestowały niektóre cechy piekarskie, gdyż dla stanu, piekarskiego wynikła by ztąd poważna konkurencya. Rozprawy prowadzone w duchu pojednawczym, zdaje się doprowadzą do

wyniku, który zadowoli obie strony. Na razie nie ustalono jeszcze, kiedy ma olbrzymia piekarnia powstać. Wybrano jednak wydział dla dalszych pertraktacyi. do którego weszli hr. Oppersdorff, jego generalny dyrektor, syndyk izby rzemieślniczej oraz piekarze Munzer z Katowic i Pischel z Nysy.

Dziennik Śląski, 1918-04-10

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.