Koło owocarzy

Przy Towarzystwie Ogrodniczem Warszawskiem powstało w roku zeszłym zrzeszenie, z którego powinien wyniknąć duży pożytek dla owocarstwa krajowego; jest to koło owocarzy. Wzięło ono sobie za zadanie podnieść owocarstwo polskie i dąży do tego licznemi drogami.
Dla wykonania zamierzonej pracy potrzebne mu są

opisy i adresy większych sadów i hodowli drzew owocowych, opisy odmian owoców, wyniki doświadczeń nadodmianami, opisy zbiorów, adresy sadów, fabryk, przetworów owocowych, kupców hurtowych, owocarzy, ogrodników i t. p., okazy owoców wyborowych wyhodowane w różnych warunkach, plany sadów, wreszcie wszystko, co dotyczy owocarstwa krajowego. Oprócz ogrodników zawodowych, koło przyjmuje na członków właścicieli sadów, zajmujących się niem i osobiście.
Przewodniczącym koła jest Jan Maciejewski, jego zastępcą Karol Czarnowski, pisarzem Stefan Skawiński. Siedziba koła znajduje się przy. Towarzystwie Ogrodniczem (Warszawa, ul. Bagatela, 3).
Gazeta Świąteczna, 17-03-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.