BANK ZIEMSKI

W Łańcucie odbyło się 25 z. m. walne zgromadzenie subskrybentów Tow. akcyjnego. „Bank ziemski dla Galicyi, Śląska i Bukowiny" przy udziale 200 członków. Poseł Żardecki przedłożył zgromadzonym pismo stwierdzające, że kapitał akcyjny w kwocie jednego miliona kor. został tam gotówką wpłacony i jest do dyspozycyi Tow.
Jakkolwiek nowe Tow. akcyjne pod względem rachunkowym nie ma nic wspólnego z dotychczas istniejącem Tow. udziałowem, to jednak

ideowo jest właściwie dalszym jego ciągiem i będzie mogło stać na straży narodowego stanu posiadania ziemi, a mimo to przysporzyć członkom znacznych korzyści materyalnyeh. Następnie dokonano wyboru członków Rady zawiadowczej i wydziału rewizyjnego.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-03-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.