Strajk współpracowników aptek w Krakowie

trwa dalej. Jak się dowiadujemy, właściciele aptek, nie pomni na dobro publiczne, zachowują się wprost biernie, nie przedsiębiorąc żadnych kroków celem ukończenia bądź co bądź przykrego a chwilowego nieporozumienia. Wczoraj w południe zjawiła sig u fizyka miejskiego dra Januszewskiego deputacya wspólpracownbków aptek z prośbą o ujęcie z urzędu tej sprawy. Za krok ten, zmierzający do rychłego zakończenia strajku, należy się prawdziwe uznanie współpracownikom aptek krakowskich. Wynikiem tej akcyi strajkujących jest zaproszenie delegatów właścicieli aptek i jej współpracowników na konferencyę w Magistracie, która odbędzie się dziś w Wydziale III pod przewodnictwem p. radcy Buczkowskiego.

 

Z uwagi na to, iż obecny stan bezrobocia aptekarskiego w wysokim stopniu działa szkodliwie na stan zdrowia mieszkańców i że zewsząd podnoszą się skargi na wyczekiwanie całemi godzinami na recepty — spodziewać się należy, że konferencya ta zadecyduje o porozumieniu między właścicielami aptek a ich wspólpracownikanii.

 

Tylko trochę dobrej woli a zgoda nastąpi. Tego wymaga interes ludności miejscowej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-03-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.