DZIŚ CHLEBA NIE BĘDZIE

W dniu wczorajszym piekarze krakowscy nie otrzymali wcale mąki do wypieku chleba. Od dnia dzisiejszego zatem ludność tutejsza pozbawiona będzie chleba i mąki do gotowania. Jak nas informują z prezydyum. za parę dni ma nadejść dla Krakowa 3 wagony mąka z Przemyśla. Spodziewany ów zapas mąki nie pokryje atoli ani na jeden dzień zapotrzebowania ludności m. Krakowa. Prezydyum miasta zwróciło się wczoraj po raz ostatni z przed stawieniem krytycznej sytuacyi m. Krakowa. Namiestnictwo nie udzieliło żadnej konkretnej odpowiedzi, albowiem jest bezradne.


Brak mąki daje się odczuwać nietylko w Krakowie, lecz

we wszystkich miastach galicyjskich ze Lwowem na czele. Namiestnictwo galicyjskie wyczekuje jak zbawienia odpowiednich zarządzeń ze strony centralnego urzędu żywnościowego w Wiedniu, gdzie obecnie przebywa szef kraj. urzędu żywnościowego generał hr. Lamezan.

W ostatniej chwili otrzymało prezydyum miasta Krakowa polecenie, ażeby od dnia dzisiejszego wydawało z resztek zapasów grysik i mąkę do gotowania dla matek karmiących dzieci i dla dzieci do lat trzech.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.