Nowe znaczne podrożenie piwa.

Podwyższenie cen piwa o 20-35 koron na hektol.

Wczorajszy dzien przyniósł osobom uczęszczającym do restauracyj nową nieprzyjemną niespodziankę: tym razem dotknęła ona piwoszów, ktorym narzucono nowe znaczne podwyższenie cen piwa. Z dnieni 8 stycznia bowiem browary podrożyły wszystkie gatunkl piw, których ceny stosownie do jakości produktu browarnianego podwyższono o 20 do 35 koron na hektolitrze.

 

Właściciele restauracyj, którzy już od dłuższego czasu liczyli się z tą ewentualnością, w tym samym dniu rywalizując godnie z właścicielami browarów — podwyższyli także bardzo znaczcie ceny piwa w drobnej sprzedaży. Oczywiście — ofiarą tych zawodów w podbijaniu cen pada, jak zawsze: konaunent.

 

Co prawda uczęszczanie do restauracyj już przeszlo od roku stało się zbyt kosztowną rozrywką, aby sobie na to mogły pozwolić szersze kola stanu średniego. Nie tylko ceny win stale wzrastają, ale także i poszczególne potrawy drożeją w tak gwaltownem tempie, iż liczba tych, którzy bodaj z trudnością mogą się zdobyć na bywanie w restauracyach, topnieje z każdym dniem.

 

Z dniem wczorajszym przybywa do tego jeszcze bardzo znaczne podrożenie piwa. I tak np. pół litra zawierająca szklanka piwa pilzneńskiego podrożała o 12 halerzy. Również piwo jasne, najlichszego gatunku, które sprzedawano dotychczas po 66 halerzy za szklankę pół litrową, kosztuje obc, cnie 90 halerzy.

 

W wielu restauracyach już od dłuższego czasu sprzedaje się piwo węgierskie po 1 kor. 20 hal za pół litra.

 

Interesującem będzie, jak się zachowają stali konsumenci piwa wobec tego nowego zamachu na ich kieszenie. Wnioskując z nastroju, jaki panuje w kołach osób uczęszczających z konieczności restauracyj, odnosi się wrażenie iż ta nowy, próba podbijania cen nie będzie przyjęta spokojnie i dobrodusznie. Raczej należy oczekiwać, iż frekwencya gości uczęszczających do restauracyj spadać będzie w coraz szybszem tempie, w miarę gającej się drożyzny:

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.