Czy wie o tem Koło polskie?

Produkcya papieru dziennikarskiego spadała w Austryi w ciągu lat wojennych z 6 i pół tysiąca wagonów rocznie w 1915 roku na 5 i pół w 1916, a 4 i pół w 1917.
To prawda. Atoli dlaczego z ilości 4 i pół tysięcy wagonów dla Galicyi przeznaczono tylko 180 wagonów, pomimo że jestto największy kraj koronny? Dlaczego Koło polskie nie uczyniło dotąd nic pozytywnego w tej sprawie?
Prasa krajowa jest w Galicyi w położeniu tem gorszem, że nawet z tego zgoła niewystarczającego kontyngentu 180 wagonów skreślono na rok 1918 — 35 procent, zaczem Galicya otrzyma tylko około 110 wagonów.
Czy wie o tem Kolo polskie?
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 9-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.