Giełda berlińska.

Berlin, 7.1. Tranzakcje na giełdzie dzisiejszej rozpoczęły się przy kursach jeszcze dość mocnych lecz w ciągu dnia w związku z niejasnem położeniem wewnętrzno-politycznem, zaznaczył się powszechny spadek kursów. Dotyczyło to w szczególności akcji żeglugowych i górniczych. Mocno trzymały się tylko akcje zakładów „Hirsch", Bergemanna i elberfardzkiej fabryki farb. Na rynku rent pożyczki krajowe utrzymały się na osiągniętym poziomie, renty austrjacko-węgierskie nie zdołały utrwalić za sobą osiągniętej w początku dnia zwyżki kursów zaś walory rosyjskie były w zaniedbaniu. (WAT).

 

Nowa Gazeta, 08-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.