Ceny spadają...

Dzienniki niemieckie donoszą, że pod wpływem rokowań pokojowych, w pobliżu granicy, jak również w sąsiednich okupowanych obszarach ceny za różnego rodzaju artykuły ulegają bardzo sianej zniżce.

Fantastyczne wprost ceny cygar, spirytualii, herbaty i kawy uległy silnemu zachwianiu.

 

W Kownie i Grodnie herbata i kawa spadły w cenie o 4 i więcej marek na funcie.

 

Tak w Polsce, jak i na Górnym Śląsku zachwiały się ceny wszystkich towarów, które w handlu łańcuszkowym odgrywały wielką rolę.

 

W Warszawie znów się ukazała dobra czeko: lada, której w ostatnich czasach wogóle nie było widać. Tak samo się rzecz ma z sardynkami wskutek obawy, iż pokój z Rosyą rzuci na rynek handlowy wielkie masy rosyjskich sardynek.

 

Na pograniczu Górnego Śląska i Królestwa Pol: skiego cena mąki spadła o 200 procent! Staniały także futra o 200 procent.

 

Kupcy, handlujący wymienionymi towarami, starają się pozbyć się ich co rychlej.

 

Zniżka cen obejmuje coraz to szersze kręgi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.